Световният шампион Франция и Дания играят при резултат 1:1 във втория

...

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Франция - Дания 1:1, щуро темпо в края

Световният първенец Франция и Дания играят при резултат 1:1 във втория мач от група D. Килиан Мбапе откри в 61-а минута. Седем минути по-късно Андреас Кристенсен обаче изравни.

Двубоят стартира на положително движение, макар че головите шансове липсваха в първите 10 минути. В 13-а минута, при първия ъглов удар в мача, Варан съумя да засече топката на първа греда, а защитник на Дания под паника почисти след пред погледа на Оливие Жиру.

В 21-та минута пристигна и първият прецизен удар в мача. Дембеле се регистрира с хубаво центриране отдясно, а Рабио се извиси над всички, само че Шмайхел избави с опитност.

В 36-а минута датчаните сътвориха късмет на собствен ред. След хубава контраофанзива Андреас Корнелиус съумя да излезе на стрелкова позиция, само че изстрелът беше неакуратен.

Четири минути по-късно французите имаха нова опция. Дембеле още веднъж съумя да избяга зад отбраната на Дания и да откри Жиру в наказателното поле, само че ударът на стрелеца беше много неакуратен.

В началото на втората част французите продължиха да натискат и в 60-а минута Гризман изпуспя отличен късмет самичък против датския пазач, стреляйки над задачата.

Само минута по-късно обаче благосклонност нямаше. След следващата добра офанзива отляво Тео Ернандес съумя да свие топката към Мбапе, който с грациозен удар не остави шансове за Шмайхел за 1:0.

Авансът на международните първенци устоя единствено няколко минути обаче. След осъществяване на ъглов удар Йоаким Андерсен съумя да отклони топката към точка на дузпата, където Андреас Кристенсен разстреля Лорис за 1:1.

Три минути по-късно датчаните можеше даже да поведат, само че Лорис се намеси добре и мазета удар на Ериксен.

Французите натиснаха незабавно в търсене на успеха. Стигна се до три следващи ъглови удари за отбора. Удар на Чуамени беше блокиран в последния миг от защитник, а по-късно Рабио опитва акробатична странична ножица, само че в навън.

Положенията следваха едно след друго. В 81-а минута Мартин Брайтуайт изпревари Кунде, само че ударът му облиза външната част на гредата на вратата на Лорис.

Ето и съставите на двата отбора:

Франция : Лорис, Тео Ернандес, Упамекано, Варан, Кунде, Чуамени, Рабио, Гризман, Дембеле, Мбапе, Жиру;

Дания : Шмайхел, А. Кристенсен, Нелсон, Андерсен, Меле, Р. Кристенсен, Хьойберг, Ериксен, Линдстрьом, Корнелиус, Дамсгаард;